Gmina Kobiór

kontakt

     Urząd Gminy Kobiór
     ul. Kobiórska 5, 43-210 KobiórSkrytka ePUAP

/puybm6470x/SkrytkaESP

Adres Email

gmina@kobior.pl

 


zakup węgla


mapa gminy


jakość powietrza


ważne strony

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galeria
losowa galeria
Jesteś tutaj: Strona główna / Gminno-Parafialny piknik rodzinny - Żniwne 2018

Gminno-Parafialny piknik rodzinny - Żniwne 2018

Data powstania: 2018-09-20 00:00
Data modyfikacji: 2018-09-20 00:00

Słoneczna niedziela, 16 września 2018 roku, była dniem obchodów tegorocznych dożynek w Kobiórze, już po raz trzeci zorganizowanych w pięknym otoczeniu kościoła i domu parafialnego. Na uroczystość przybyli zaproszeni rolnicy wraz z rodzinami, księża oraz mieszkańcy Kobióra.
Żniwne rozpoczęły się mszą świętą o godz. 15.00, której przewodniczył ksiądz proboszcz Damian Suszka. Podziękowaliśmy Panu Bogu za wszystkie dary, które otrzymujemy dzięki pracy rolników, ogrodników i sadowników.
- Szczęście jest owocem dobrze wykonywanej pracy. Jesteśmy szczęśliwi z powodu udanych zbiorów, dlatego wyrażamy Panu Bogu wdzięczność za to, że pozwolił nam poprzez płodność ziemi oraz trud pracujących na roli cieszyć się z dobrych zbiorów. Modląc się podczas tej Mszy Świętej chwalimy Boga Stwórcę, który powierzył nam ziemię i dał nam ją w opiekę - mówił ks. proboszcz Damian Suszka.
- Spraw Panie, aby w ty roku nikomu nie zabrakło pożywienia. Pomagaj Swoją łaską wszystkim, którzy pracowali na roli, a nas naucz dzielić się Twymi darami z każdym, kto będzie w niedostatku - modlił się ks. Suszka.
Przy ołtarzu znalazły się żniwne symbole: chleb i wieniec, a także owoce, warzywa i kwiaty.  
W dożynkowej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych gminy Kobiór, z wójtem Eugeniuszem Lubańskim na czele i starostami tegorocznych dożynek. Tę zaszczytną funkcję pełnili państwo Beata i Andrzej Rozmusowie.
Nie zabrakło osób w regionalnych strojach, zwłaszcza członkiń Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały piękną koronę dożynkową.  
Dziękczynną liturgię ubogacił swoim śpiewem chór Ex Animo oraz poczty sztandarowe Gminy Kobiór, Koła Pszczelarzy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.
Po wspólnej modlitwie rozpoczął się tradycyjny obrzęd dożynkowy, a po nim przyszedł czas na występy artystyczne i rodzinny piknik, który udało się zrealizować dzięki współpracy Parafii i Gminy. Dekoracje pikniku przygotowała Pani Teresa Kulisz, Łucja Jonkisz oraz Koło Gospodyń Wiejskich za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy rolnikom i mieszkańcom za wszystkie przekazane dary.
Pierwszym punktem pikniku było przekazanie przez Starostów Wójtowi bochenka chleba upieczonego z tegorocznych plonów.
Część artystyczną rozpoczęła "Kobiórsko Czelodka" dając popis pieśni solowych i grupowych.  
Następnie "Kobiórzanie", w pięknych tradycyjnych strojach odśpiewali pieśni śląskie. Następnie swoje utwory zaprezentował Krzysztof Szymaczek podopieczny Domu Kulejących Aniołów. Wszystkie występy zostały nagrodzone wielkimi brawami. Następnie mikrofon przejął Zespół Jerzego Orlikowskiego i Michała Niedźwiedzia. W trakcie występu zespołu wikariusz parafii Adam Paprota zachęcił do zabawy tanecznej najmłodszych. Dzięki temu „zabiegowi” przed sceną pojawili się również i „starsze” pary nie opuszczając jej już do końca pikniku.
Dożynkom towarzyszył poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Był kołocz, kawa, chleb ze smalcem i ogórkiem, tradycyjne wyroby wędliniarskie.
Dzieci w tym czasie oblegały stoisko Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Koło w Kobiórze z gołębiami oraz z bezpłatnym dmuchańcem i popcornem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak udanej imprezy.

www.parafiakobior.pl


Galeria zdjęć:

  • Gminno-Parafialny piknik rodzinny - Żniwne 2018
  • Gminno-Parafialny piknik rodzinny - Żniwne 2018
  • Gminno-Parafialny piknik rodzinny - Żniwne 2018
  • Gminno-Parafialny piknik rodzinny - Żniwne 2018
  • Gminno-Parafialny piknik rodzinny - Żniwne 2018
  • Gminno-Parafialny piknik rodzinny - Żniwne 2018
  • Gminno-Parafialny piknik rodzinny - Żniwne 2018
  • Gminno-Parafialny piknik rodzinny - Żniwne 2018Autor: UG Administrator
Ilość wyświetleń: 4076


 
Gmina Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 638-17-91-816
REGON 276257707
Urząd Gminy Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 646-21-16-846
REGON 271505431

 

Godziny pracy Urzędu Gminy:
Poniedziałek 7:30 - 15:30;
Wtorek 7:30 - 15:30;
Środa 7:30 - 15:30;
Czwartek 7:30 - 17:00;
Piątek 7:30 - 14:00
 
 
Copyright Urząd Gminy Kobiór