Gmina Kobiór

kontakt

     Urząd Gminy Kobiór
     ul. Kobiórska 5, 43-210 KobiórSkrytka ePUAP

/puybm6470x/SkrytkaESP

Adres Email

gmina@kobior.pl

 


zakup węgla


mapa gminy


jakość powietrza


ważne strony

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galeria
losowa galeria
Jesteś tutaj: Strona główna / Przebudowa ul. Wróblewskiego - ostatni etap

Przebudowa ul. Wróblewskiego - ostatni etap

Data powstania: 2016-11-29 14:19
Data modyfikacji: 2016-11-29 14:27

W pierwszej dekadzie listopada, firma `Drogród` z Pszczyny wyłoniona w drodze postępowania przetargowego, ułożyła 2 warstwy asfaltobetonu na odcinku pomiędzy ulicami Wspólną i Błękitną. Łącznie z odcinkiem początkowym ( od ul.Kobiórskiej) oraz fragmentem obsługującym zabudowane tereny na wschód od ul. Błękitnej przebudowanych w okresie letnim, zamykamy jeden z najstarszych tematów inwestycyjnych lokalnego samorządu.
Przebudowa ulicy Wróblewskiego związana była z koniecznością pokonania wielu problemów z których paradoksalnie finansowanie, nie było tym najistotniejszym.
Wąski pas drogowy będący spuścizną `historyczną` (jest to jeden z najstarszych szlaków komunikacyjnych gminy), był od wielu lat zasadniczą przeszkodą w zaplanowaniu modernizacji spełniającej minimalne wymagania dla zachowania bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, a więc pojazdów samochodowych, rowerzystów oraz pieszych.
Na odcinku realizowanym w ostatnim czasie, kluczowe było wykonanie odwodnienia wgłębnego skojarzonego z odwodnieniem powierzchniowym terenów przyległych od strony północnej pasa drogi, gdzie w okresach deszczowych tworzyły się od lat zalewiska.
Ponieważ to zadanie ukończone zostało w sierpniu, wskazane było wstrzymanie prac nawierzchniowych do czasu naturalnego „uspokojenia” wykonanej zasypki wykopu przebiegającego pod nawierzchnią. Decyzja ta była ryzykowna ze względu na nieprzewidywalny początek sezonu zimowego, jednak ostatecznie roboty asfaltobetonowe udało się wykonać przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.
Ten pozytywny finał nie byłby możliwy, bez życzliwości i cierpliwości właścicieli nieruchomości przyległych do drogi. Zdajemy sobie sprawę z skali uciążliwości na jakie byli narażeni prze ostatnich 6 miesięcy. Szczególnie na słowa szacunku zasługują ci, którzy wyrazili zgodę na przesunięcie ogrodzeń swoich nieruchomości lub przyjęcie na swój teren słupów. To im zawdzięczany, że w sposób istotny poprawiła się widoczność pozioma oraz udało się wydzielić opaskę jezdni z kostki betonowej stanowiącej optyczne wydzielenie miejsca dla pieszych. Chociaż nie jest to jeszcze klasyczny `chodnik`, zachęcamy pieszych do poruszania się tym pasem.
Roboty wykończeniowe jeszcze nieco potrwają (oznakowanie, pobocza, zieleń), lecz wiosną przyszłego roku powinno być wszystko „dopięte” ze strony UG.
Wartość całego zadania 2 (roboty odwodnieniowe oraz drogowe), zamknie się kwotą ok. 260.000zł Bardzo liczymy, że część poniesionych nakładów zrefunduje gminie Kobiór Urząd Marszałkowski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Niezależnie od tego, podsuwamy mieszkańcom pomysł na zorganizowanie w 2017 roku `święta ulicy` na wzór tego, jakie zorganizowali w sierpniu mieszkańcy Zogrodników.
 


Galeria zdjęć:

  • Przebudowa ul. Wróblewskiego - ostatni etap
  • Przebudowa ul. Wróblewskiego - ostatni etap
  • Przebudowa ul. Wróblewskiego - ostatni etap
  • Przebudowa ul. Wróblewskiego - ostatni etap
  • Przebudowa ul. Wróblewskiego - ostatni etap
  • Przebudowa ul. Wróblewskiego - ostatni etap
  • Przebudowa ul. Wróblewskiego - ostatni etap
  • Przebudowa ul. Wróblewskiego - ostatni etapAutor: UG Administrator
Ilość wyświetleń: 3887


 
Gmina Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 638-17-91-816
REGON 276257707
Urząd Gminy Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 646-21-16-846
REGON 271505431

 

Godziny pracy Urzędu Gminy:
Poniedziałek 7:30 - 15:30;
Wtorek 7:30 - 15:30;
Środa 7:30 - 15:30;
Czwartek 7:30 - 17:00;
Piątek 7:30 - 14:00
 
 
Copyright Urząd Gminy Kobiór